Longkanker Transparant NVALT

NVALT studiedag 2025

20 nov. 2025 09:00 - 16:00

We hebben dit jaar weer een inspirerend en gevarieerd programma samengesteld voor de 11e NVALT studiedag. Tijdens NVALT studiedag worden verschillende onderwerpen besproken die te maken hebben met het doen van onderzoek bij longziekten. Alle onderwerpen zijn geschikt voor iedereen die betrokken is bij onderzoek bij longziekten, of dat nu longoncologie, pneumothorax, COPD of een andere longaandoening is.

Tijdens de presentaties in de ochtend worden zowel lopende als nieuwe NVALT-studies besproken. Na de lunch hebben deelnemers de mogelijkheid om te kiezen tussen het deelnemen aan een scholing voor Research professionals of het bijwonen van een pro-con discussie met als thema "Zin & Onzin van Onderzoek tijdens de opleiding" met aansluitend uitreiking van de Harry Groen onderzoeksprijs. De scholing sessie is met name gericht op research coördinatoren, verpleegkundigen, datamanagers, maar natuurlijk zijn artsen ook van harte welkom.

Ten slotte staan er drie interessante break-out sessies op het programma waaruit u kunt kiezen: de start-up meeting voor de DIDaC NVALT35 zorgevaluatie, een sessie over de nieuwe Empyeem studie waarin dieper wordt ingegaan op de aangehouden begrippen en een sessie over Artificial Intelligence bij mesothelioom, over hoe na jaren van onderzoek AI het nu eenvoudig maakt om de ziekte te volgen.

Gedurende de dag is er ruimte voor interactie, om collega's te ontmoeten en met elkaar de onderwerpen te bespreken, zodat u niet alleen luistert maar ook actief bijdraagt. De NVALT studiedag is van belang voor zowel longspecialisten en research professionals. Het is niet vereist om betrokken te zijn bij NVALT studies; iedereen is welkom op donderdag 20 november 2025 in de Johan Cruijff Arena in Amsterdam.

Dit jaar is er geen livestream; we ontmoeten u graag in Amsterdam!

PROGRAMMA

09:00 Ontvangst met koffie en thee
09:30 - 09:40 Welkomstwoord door voorzitter Dr. Lizza Hendriks
09:40 - 09:55 Toekomstvisie stichting NVALT-studies
09:55 - 10:40 Presentaties verschillende NVALT-studies
10:40 - 11:00 Ochtend pauze
11:00 - 12:30 Presentatie lopende en nieuwe studies
12:30 - 13:30 Lunch
13:30 - 15:00 Keuze programma
  • Pro-con discussie met als thema "Onderzoek tijdens de opleiding" en de uitreiking van de Harry Groen onderzoeksprijs 2025
  • Scholing voor Research professionals: Targeted therapie / PK metingen / Tips & Tricks voor het ISF

​15:00 - 15:30 Middag pauze

15:30 - 16:00 Break-out sessies
  • Sessie 1: AI bij mesothelioom
  • Sessie 2: VIETS studie over empyeem
15:30 - 16:30 Start up bijeenkomst van de DIDaC zorgevaluatie voor de centra die in voorjaar 2026 gaat beginnen
​​
Er is de hele dag de mogelijkheid voor research profesionals en zorgverleners om vragen te stellen aan het NVALT datacenter en de coördinatoren van de verschillende NVALT studies.
16:00 Netwerk borrel
17:00 Einde NVALT studiedag

Locatie

Johan Cruijff Arena

Johan Cruijff Boulevard 1
1101 AX Amsterdam

Bereikbaarheid

Kijk hoe je het beste naar de Johan Cruijff Arena kan komen op de website Johan Cruijff ArenA | Bereikbaarheid

Bij aankomst naar ingang E van de Johan Cruijff Arena lopen om naar binnen te gaan voor de NVALT studiedag

Accreditatie

Accreditatie is aangevraagd bij:

  • NVALT voor 6 punten (nascholing longziekten en tuberculose)
  • NVvOD voor 5 punten (datamangers scholing)
  • NVT voor 6 punten (Nascholing Thoraxchirurgie)
  • V&VN voor 5 punten (scholing verpleegkundigen)
  • VSR voor 4 punten (scholing verpleegkundig specialisten)

Inschrijven

Inschrijfgeld:

  • Deelname: Euro 65 (incl. koffie/lunch/borrel)
  • Deelname rondleiding Arena: Euro 7.50 (Optioneel)
  • Datamanagers en artsen in opleiding kunnen een kortingscode ontvangen via hun contact bij het NVALT datacenter
  • Deelname aan de DIDaC startbijeenkomst is gratis

Meer informatie

Vragen over de NVALT studiedag kunnen aan de NKI-AVL symposiumdesk gesteld worden via: symposiumdesk@nki.nl  de NKI-AVL Symposiumdesk: symposiumdesk@nki.nl