Borstkanker: TAO studie

Op weg naar optimale systemische behandeling voor patiënten met stadium III triple-negatieve borstkanker.

Het doel van dit onderzoek is om te onderzoeken wat de invloed van de huidige standaard borstkanker behandeling op de kwaliteit van leven van stadium III triple-negatieve borstkanker patiënten is.

Wordt er geloot?

Nee. In dit onderzoek worden alle deelnemers volgens de nationale richtlijnen behandeld. Daarnaast krijgen alle deelnemers dezelfde studie interventie in de vorm van vragenlijsten en online denkvermogen testen.

Voorwaarden

De voorwaarden om deel te nemen aan dit onderzoek zijn onder andere:

  • Patiënten met stadium III triple negatieve borstkanker.
  • Patiënten zijn 18 jaar en ouder.
  • Patiënten hebben geen uitzaaiingen naar andere plekken in het lichaam (met uitzondering van de lymfeklieren).
  • Patiënten kunnen gebruik maken van een mobiele telefoon, tablet, laptop en/of computer.
  • Patiënten kunnen vragenlijsten in de Nederlandse taal begrijpen.

De arts beoordeelt daarnaast aan de hand van de medische gegevens of patiënten daadwerkelijk voor dit onderzoek in aanmerking komen.

Behandeling

Patiënten in dit onderzoek worden volgens de nationale richtlijnen behandeld. De uiteindelijke behandeling van de patiënt wordt bepaald door de behandelend arts.

Bijwerkingen

In dit onderzoek worden bijwerking door patiënten zelf verzameld via de BijKanker app.

Patiënten worden volgens de richtlijnen behandeld en kunnen zoals altijd in overleg met hun behandelend arts de behandeling stoppen. U kan op ieder moment zelf stoppen met het onderzoek, het invullen van de bijwerkingen en vragenlijsten in de app en het afstaan van buisjes bloed.

Extra belasting voor patiënt

Als u meedoet aan het onderzoek zal u worden gevraagd om wekelijks uw bijwerkingen bij te houden in de BijKanker mobiele app, op 8 momenten een kwaliteit van leven vragenlijst te beantwoorden en op 3 momenten een online test te doen. Daarnaast wordt aan deelnemende patiënten gevraagd op 4 momenten twee extra buisjes bloed af te staan. Deze momenten zullen samenvallen met reguliere bloedprik momenten, voor dit onderzoek hoeft u dus niet extra naar het ziekenhuis te komen. Het doneren van uw bloed aan het onderzoek is optioneel, indien u dit liever niet wil kan u nog steeds deelnemen aan het onderzoek.

Deelnemende ziekenhuizen

  • Antoni van Leeuwenhoek (AVL) / NKI, Amsterdam
  • Erasmus UMC, Rotterdam
  • MUMC+, Maastricht
  • Amsterdam UMC, Amsterdam
  • UMCG, Groningen
  • Medisch Spectrum Twente, Enschede

Bovenstaande ziekenhuizen nemen deel aan het onderzoek. Het kan zijn dat uw ziekenhuis niet genoemd wordt, maar wel aan het onderzoek deelneemt. Informeer hiernaar bij uw arts.

Onderzoeksgegevens

Wetenschappelijke titel: TAO: Towards optimal (neo)Adjuvant systemic therapy Of stage III triple-negative breast cancer patients.

Kankersoort: Borstkanker

Fase trial: Anders, Kwaliteit van leven studie

Maximaal aantal patiënten: 100

Coördinator: P. Debets MSc, PhD kandidaat, Antoni van Leeuwenhoek (AVL) – NKI, Amsterdam

Onderzoekers

Prof. Dr. Sabine Linn, internist-oncoloog
Prof. Dr. Agnes Jager, internist-oncoloog