Darmkanker (uitgezaaid): INTERACT-PLUS studie
Chemo-immuuntherapie via de bloedbaan en de buikholte voorafgaand aan de HIPEC-operatie voor buikvliesuitzaaiingen van dikkedarmkanker
Wat is het doel van het onderzoek?
In dit onderzoek willen we uitzoeken of het geven van chemotherapie via de bloedbaan en de buikholte voorafgaand aan uw HIPEC-operatie een betere behandeling is dan enkel het uitvoeren van de HIPEC-operatie.
Wat is de achtergrond van het onderzoek?
Momenteel is de HIPEC-operatie de standaardbehandeling voor uw ziekte. Met deze behandeling blijft de kans op genezing en langdurige levensverwachting klein. Daarom zoeken chirurgen en oncologen naar extra behandelingen die de kans op genezing en langdurige levensverwachting vergroten.
Een van deze behandelingen is het geven van chemotherapie via de bloedbaan en de buikholte voorafgaand aan de HIPEC-operatie, de buikholte is vanaf hier vetgedrukt gezien dit het vernieuwende is aan dit onderzoek. Er is echter nog geen onderzoek dat aantoont dat chemotherapie via de bloedbaan en de buikholte daadwerkelijk van toegevoegde waarde is voorafgaand aan de HIPEC-operatie. Dit onderzoek is de eerste stap om deze vraag definitief te kunnen beantwoorden. Chemotherapie via de bloedbaan en de buikholte voorafgaand aan de HIPEC-operatie worden enkel aangeboden binnen dit onderzoek.
AVL Foundation
Meer onderzoek minder kanker