Angioseal
Is een systeem om het bloedvat na het aanprikken af te sluiten met een plugje
Wat is een Angioseal
Angioseal is een systeem om het bloedvat na het aanprikken af te sluiten door middel van een plugje.
Het bloedvat hoeft dan niet te worden afgedrukt en er is minder kans op een nabloeding.
Aan de binnenkant van het bloedvat wordt een soort ankertje geplaatst. Aan de buitenkant van het bloedvat komt een soort sponsje. Deze combinatie zorgt ervoor dat het bloedvat afgesloten wordt. Het “ankertje” en “sponsje” lossen binnen 90 dagen vanzelf op.
U krijgt een patiёntenkaartje mee waar dit op vermeld staat. Dit kaartje moet u gedurende 90 dagen bij zich dragen en bij een ziekenhuisopname laten zien. De reden hiervoor is dat binnen deze termijn niet op dezelfde plaats in het bloedvat geprikt mag worden.
Activiteiten na de behandeling
U heeft 2 uur platte bedrust. Het been waar de angioseal zit moet u gestrekt houden.
U dient tijdens hoesten en/of niezen, lichte druk uit te oefenen op de punctieplaats.
U mag na de voorgeschreven bedrust mobiliseren.
De verpleegkundige controleert de lies regelmatig op bloeding, zwelling en roodheid.
Wat is normaal?
Het is normaal dat u een kleine bobbel ter grootte van een erwt voelt en/of lichte pijn heeft in de liesstreek.
Blauwe plekken of enig ongemak zijn normaal tijdens het genezingsproces.
Leefregels
- Op de dag van de behandeling mag u niet autorijden.
- Probeer de eerste twee dagen rustig aan te doen en het been (lies) waarin de angioseal is geplaatst, te ontzien. Met name bij traplopen en bij opstaan uit zittende positie.
- De eerste 3-4 dagen na behandeling is het verstandig om geen druk verhogende activiteiten uit te voeren, vanwege de kans op nabloeding. Dus niet persen, niet zwaarder tillen dan 5 kg en bij voorkeur met open mond niezen.
- Tot het wondje goed gesloten is mag u alleen douchen, dus niet in (zwem)bad of sauna.
- Zodra het wondje droog is mag de pleister eraf.
Contact opnemen met het AVL
- Als u koorts heeft (38 graden of hoger);
- De zwelling in de lies toeneemt in de loop van de tijd;
- De lies rood wordt en warm aanvoelt;
- Uw been gevoelloos is of pijnlijk aanvoelt;
- De insteekopening in de lies wederom gaat (na)bloeden, als de insteekopening een klein beetje vocht produceert is dat niet erg.
Andere vragen?
Het Centrum Patiënteninformatie is beschikbaar op ma t/m vrij van 9:00 en 17:00. Per telefoon: 1846 of per mail cpi@nki.nl.
Praktische informatie
Contact
Ons algemene nummer is 020 512 9111. Onze telefonisten verbinden u graag door met de juiste afdeling.
Voor dringende zaken buiten kantooruren kunt u vragen naar het Weekend-, Avond- of Nachthoofd. Bel bij medische spoed altijd 112. Voor andere vragen verzoeken wij u te wachten tot de volgende werkdag.
Centrum Patiënteninformatie
Wilt u meer informatie omdat u of een naaste te maken heeft met kanker? Onze medewerkers denken graag met u mee. U kunt bellen of zonder afspraak binnenlopen.
Lees meer over het Centrum Patiënteninformatie
Centrum voor Kwaliteit van Leven
Heeft u behoefte aan professionele steun tijdens en na uw behandeling? Dan kunt u een afspraak maken bij ons centrum via uw behandelaar.
Lees meer over het Centrum voor Kwaliteit van Leven
Route & adres
U vindt meer praktische informatie over uw bezoek, de route & parkeren, onze bezoektijden en voorzieningen en diensten op onze website.