Welkom bij het Centrum voor Vroeg Klinisch Onderzoek

Farmacologie

Welkom bij het Centrum voor Vroeg Klinisch Onderzoek

In het Centrum voor Vroeg Klinisch Onderzoek van het Antoni van Leeuwenhoek doen we elke dag onderzoek naar nieuwe, veelbelovende behandelingen tegen kanker. We behandelen patiënten met verschillende vormen van kanker, behalve lymfeklier- en bloedkanker. De medicijnen die we hiervoor gebruiken zijn nieuw en nog in ontwikkeling.

Als een gespecialiseerd centrum in het Antoni van Leeuwenhoek doen wij fase 1 en 2 onderzoek. Dit zijn de eerste fasen waarbij nieuwe medicijnen voor het eerst bij patiënten worden getest. Wij werken nauw samen met de Apotheek van het AVL. De Apotheek heeft veel kennis van onderzoek met medicijnen.

Ons onderzoek

Het Antoni van Leeuwenhoek is nauw verbonden met het Nederlands Kanker Instituut (NKI). Hier werken ongeveer 700 wetenschappelijk onderzoekers. Zij zoeken naar steeds betere behandelingen tegen kanker.

Ons onderzoek begint in een laboratorium, met proefdieren of met cellen. Als in deze preklinische fase blijkt dat het medicijn goed werkt, kan het soms getest worden bij mensen met kanker. Dat heet translationeel onderzoek. Wij zijn gespecialiseerd in deze vroegklinische fase 1 en 2 studies.

In een fase 1 studie onderzoeken we een veilige dosering van een nieuw medicijn. We letten ook op bijwerkingen.  In een fase 2 studie testen we het medicijn bij een kleine groep patiënten met een bepaalde soort kanker. We kijken dan of het medicijn veilig is en of het werkt.

Wat meedoen aan een klinische studie precies voor u kan betekenen, is vooraf niet zeker. Of het medicijn helpt, hangt van veel dingen af. Uw arts bespreekt dit met u.

Meedoen aan een studie?

Wilt u meedoen aan een studie? Op onze website vindt u meer informatie.

Waarom het AVL?

  • Toegankelijk

    Wij behandelen mensen met kanker uit heel Nederland, en soms daarbuiten.

  • Teamwork

    Ongeveer 700 wetenschappers werken hier aan nieuwe behandelingen

  • Samen

    Wij combineren baanbrekend onderzoek, apotheek en behandeling op één plek

  • Altijd beter

    We werken elke dag aan verbetering van diagnostiek en behandeling

  • Veilig en effectief

    We onderzoeken de veiligheid en effectiviteit van nieuwe geneesmiddelen, operatietechnieken of nieuwe manieren van bestraling

  • Internationaal

    We werken samen met andere kankerinstellingen via Cancer Core Europe om onderzoek naar nieuwe kankerbehandelingen in Europa te versnellen

Klinische studies (trials)

Hier vindt u een overzicht van enkele lopende studies binnen het Antoni van Leeuwenhoek.